Traja pátrači

Základní škola Stráž 

 okres Tachov
Česká republika

Szkoła Podstawowa 

Częstochowie /Jajkowo 
Poľská republika

Základná škola

Ilava
Slovenská republika

Prosím, pozor! V tomto školskom roku vyhlasujeme celoštátne pátranie po rozprávkovej bytosti, ktorá je v národnej literatúre:   NAJsilnejšia, NAJvtipnejšia, NAJzlomyseľnejšia, NAJlenivejšia, NAJmúdrejšia, NAJhlúpejšia, NAJkrajšia, NAJstrašidelnejšia, NAJmenšia, NAJväčšia...

Aby sme ich našli, budeme musieť prehľadať všetky knižnice na okolí - od školskej, cez mestskú až po tie, čo máme doma. Našťastie, v tom hľadaní nebudeme sami. Na pátračov sa premenia aj ďalšie školy z dvoch susedných štátov. Po vypátraní každej z bytostí porovnáme, ktorá z troch národných bytostí je naozaj tá NAJ! Aby sa do spoločného "LEXIKÓNU NAJ ROZPRÁVKOVÝCH BYTOSTÍ"  dostalo čo najviac slovenských, budeme potrebovať každú ruku. Preto neváhajte a pustite sa do hľadania! Veľké pátranie sa práve začína!

Kto je kto?

Ako úvodnú aktivitu sme pre našich projektových partnerov pripravili netradičné pexeso. Kto nás chce lepšie spoznať, stačí, keď si ho zahrá.

Predstavujeme sa

Na začiatku každej spolupráce sa patrí, aby sme sa navzájom predstavili. Ako sa voláme a čo radi robíme, sa dozviete v našom krátkom videu.

What' s your name?

Kým slovenčina a čeština sú veľmi príbuzné jazyky, poľština už taká podobná nie je. Aby nám rozumeli aj naši poľskí projektoví kamaráti, predstavili sme sa im v angličtine, ktorú sa učíme tretí týždeň :o).

Kde nás nájdete?

Ak by nás ktorýkoľvek z našich projektových partnerov chcel prísť navštíviť, vytvorili sme na hodine prvouky krátke inštruktážne video, aby sa u nás nestratil. 

Naše mesto

Po dôkladnom predstavení nás a našej školy prišlo na rad naše mesto. Čím všetkým sa môže popýšiť  Ilava a kvôli čomu sa ju oplatí navštíviť, sme zhrnuli v netradičnom živom leporele.

Hymna 2. A

Naša trieda je plná šikovných detí. Čo radi robíme v škole, ako pracujeme na hodinách, čo nás baví a čo nie... to všetko sa dozviete v našej triednej hymne.

Predvianočný pozdrav 

zo Stráže

Ani tento rok na nás naši českí kamaráti nezabudli a pripravili nám milé prekvapenie v podobe krásnych vianočných pozdravov. Ďakujeme veľmi pekne a prajeme aj im pokojné sviatky.

Novoročný pozdrav 

Czestochowej  


Po vianočných prázdninách na nás čakal v triede darček od našich poľských partnerov z Czestochowej. Ďakujeme z celého srdca a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Novoročné prianie  

z Jajkowa


Mesiac január bol bohatý na darčeky a novoročné prekvapenia. Ani naši poľskí kamaráti z mesta Jajkowo na nás nezabudli a poslali nám krásny pozdrav. Ďakujeme.

Pozdrav od kamarátov zo Stráže

Každý balík od našich českých kamarátov je predzvesťou nejakej príjemnej udalosti. Chodí totiž v pravidelných intervaloch - jeden pred Vianocami a druhý pred letnými prázdninami. No a keďže to vonku na december nevyzerá, je jasné, že balík, ktorý k nám dnes dorazil, je ten koncoročný. S napätím sme sa pustili do jeho rozbaľovania. A že tam bolo vecí... :o).

Ďakujeme za všetko a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu. Dovidenia v septembri!

... a takto sa tešili českí kamaráti z nášho darčeka - video.