Olympijský festival Slovenska

Vztýčená olympijská vlajka, plápolajúca fakľa, zástupy nedočkavých detí a hrejivé slnečné lúče, ktoré boli už od rána prísľubom ďalšieho horúceho dňa. Takto vyzeralo otvorenie tohtoročného Olympijského festivalu Slovenska. Netrpezlivo sme prestupovali v zástupoch a čakali na odštartovanie prvých disciplín.

Súťažilo sa v hode kriketovou loptičkou, v šprinte na 60 metrov, v skoku do diaľky z miesta, v krúžení kruhom, preťahovaní lanom a v behu šikovnosti (preskok švédskej debny, kotúľ, slalom). Svoje sily si žiaci mohli zmerať aj v doplnkových súťažiach ako boli: preskoky cez švihadlo, pohyblivý chodník, chôdza na chodúľoch, kreslenie na chodník... Hoci sa miestami vzduch ani nepohol a teplomer po celý deň ukazoval nad 30°C, nikto zo súťažiacich nestrácal na bojovnosti a odhodlaní vydať zo seba čo najviac.

Naše výkony boli korunované úspechom v podobe siedmich medailí: Timko získal hneď dve prvé miesta - v skoku do diaľky z miesta a v hode kriketovou loptičkou (29 m). Rovnako sa zlatú medailu podarilo vybojovať aj Simonke v krúžení kruhom. Striebornými medailami sa zas môžu pochváliť Martin (skok do diaľky z miesta), Tomáško (hod kriketovou loptičkou), Veronika (beh na 60 metrov) a Sárka (beh šikovnosti). Výborne sa držalo aj zmiešané družstvo (Samko, Adamko, Karolínka, Aďko, Tomáško), ktorému sa podarilo v preťahovaní lanom poraziť 2.B aj 2.C a získať tak nádherné prvenstvo.

Strávili sme príjemný deň plný skvelých športových výkonov i nových zážitkov. Veríme, že aj v budúcom školskom roku sa nám bude dariť tak dobre ako v tento deň.