Výchovný koncert "Môj malý svet"

Z čoho sa skladá svet? No predsa z ľudí, ktorých máme radi, z rodiny, spolužiakov, kamarátov... To je ten najbližší a najdôležitejší svet, ktorý potrebuje každý z nás. Bez neho by sme si nevedeli predstaviť ani jeden jediný deň v našom živote. Je pre nás rovnako dôležitý ako vzduch či voda.

Svet je však aj krajina okolo nás, hory, lúky, jaskyne... Krásy našej prírody však dokáže naplno vychutnať len ten, kto ich pravidelne navštevuje. Nie na internetových stránkach či prostredníctvom televíznej obrazovky, ale s batohom na chrbte a s chuťou spoznať niečo nové. Nadýchať sa čerstvého vzduchu, stráviť čas v prírode, prebádať zákutia našej krásnej krajiny, to je to, na čo nám často nezostáva čas.

A práve preto boli zaujímavosti a krásy Slovenska aj nosnou témou výchovného koncertu, ktorého sme sa koncom novembra spoločne zúčastnili. Vďaka umeleckej spoločnosti LETart a ich hudobnému posolstvu, sme si pripomenuli všetky najznámejšie prírodné a kultúrne krásy, ktorými sa môže popýšiť naša malá krajina. Viacerí z nás už niektoré z nich navštívili aj osobne. Prostredníctvom projekcie sme si pripomenuli, kde ležia a ako sa k nim dostaneme. Tí, ktorí o nich počuli po prvýkrát, zas získali motiváciu uzrieť ich na vlastné oči. Veď kto by nechcel vidieť studňu, ktorú kopal Omar na Trenčianskom hrade či vysokú skalu, z ktorej zhodil majiteľ hradu Beckov chudobného baču? Skúste vyliezť na niektorú z rozhľadní a len tak sa zahľadieť do diaľky. Pozorne sa poobzerať okolo seba a naplno si vychutnať pohľad na našu krajinu. V tej chvíli každý, kto má svoje srdce naozaj otvorené dokorán, pocíti obrovskú hrdosť na to, že sa narodil práve na Slovensku.

Neseďme teda doma a vyrazme tieto krásy spolu objavovať. Sú tam vonku a čakajú len na nás!