Školské vianočné trhy

Viete, čo to znamená, keď žiaci prvého stupňa celé dni strihajú, maľujú a lepia? No predsa, že sa blížia školské vianočné trhy. Stalo sa už tradíciou, že týždeň pred Vianocami sa jednotlivé triedy prezentujú najrozmanitejšími výrobkami, ktoré môžu poslúžiť nielen ako výzdoba príbytkov, ale aj ako darčeky pre našich blízkych.

I tento rok sa deti predbiehali v nápaditosti. Ani jeden "stánok" nebol rovnaký. Okrem klasických pozdravov, venčekov a perníčkov pribudli aj stromčeky z pleteného papiera, vianočné ihelníčky, zlaté šišky a guličky, dekoratívne fľaštičky s farebnými pieskami, anjelíci rôznych veľkostí a farieb, rybky z cestovín, vianočné črepníčky i ozdobné kolíčky. Kto prišiel hneď ráno, určite neobanoval. Vybrať si mohol naozaj každý. Ten, kto má rád jednoduché dekorácie zo sušeného ovocia, orechových škrupín a borovicovej kôry, ale aj ten, ktorého viac očaria lesklé korálky či trblietavé ozdoby. Ani tí, čo zavítali na trhy popoludní, však neobišli skrátka. Deti ukázali, že majú podnikateľského ducha a zabojovali o zákazníkov lákavými zľavami.

Všetky mamičky a babičky odchádzali s plnými rukami. Kúpou žiackych výrobkov nielen podporili svoje deti, ale aj vniesli do svojich domovov lásku, šťastie a porozumenie. Pretože do každučkej ozdôbky či medovníčka ich naši žiaci vkladali plnými priehrštiami.